Srpen 2014

MOVING

19. srpna 2014 v 18:33 | Andie
AHOJ,
JAK JSEM PŘEDESÍLALA, ROZHODLA JSEM SE PRO STĚHOVÁNÍ NA BLOGSPOT


A PRO ZALOŽENÍ FB STRÁNKY


RÁDA VÁS NA OBOU STRÁNKÁCH UVIDÍM! :)

VAŠE ANDIE

18.8.2014

18. srpna 2014 v 18:54 | Andie |  Journal

Ahooj,
důvod dnešního deníčku je trochu neobvyklý . Už delší dobu si pohrávám se dvěmi myšlenkami, ale neměla jsem odvahu je realizovat. Teď už mám odvahu se aspoň zeptat na váš názor na ně, takže:
a) Blogspot. Blogspot mi byl vždy o něco sympatičtější, než blog, lépe se mi na něj píše, vyhovuje mi možnost nastavení designu úplně tak, jak chci, jejich kategorie .. jediné, co mě vždy odrazovalo je to, že čtenáři, kteří nemají na google účet, musí složitě vyplňovat svůj nick a blog a to je občas odrazuje od komentování. Takže se vás ptám - vadilo by vám, kdybych se na Blogspot přesunula, navštěvovali byste můj blog i nadále?
b) FB stránka. Tato věc mě stejně čeká, minimálně po absolvování trenérského kurzu, jelikož Facebook dnes hýbe světem a i trenéři musí žít "FB životem". Nicméně mě napadlo, že bych si tu stránku mohla založit už o něco dříve a propojit jí i s blogem a celkově svým "fitness životem". Takže má další otázka na vás zní, jestli by jste mou stránku tam třeba navštěvovali, jestli vůbec má cenu, abych jí už teď zakládala. Vkládala bych tam food inspirace, recepty, workouty a plánuji i natočit workouty přímo ode mě, které bych tam zveřejňovala také.
Za každý názor (i negativní) budu moc vděčná! ;)

Má kolekce sportovních podprsenek :D

Včera jsem nakonec dopoledne trávila s prarodiči a mamkou v Globusu, kde jsem si doplnila zásoby do kuchyně a koupila si dvě sportovní podprsenky (byly v akci a dost je potřebuju - nebaví mě každé tři dny prát, abych mohla střídat ty dvě, co jsem měla doteď:D).
Na obědě jsem byla nakonec neplánovaně s taťkou, vyhla se domácímu kuřeti na paprice které nemám ráda a místo něj si dala těstovinový salát s krůtím masem. Výborný.
Odpoledne jsme pak podle plánu šly s mammkou do gymu, kde jsem nejprve ťapala na eliptickém trenažeru, pak šla chodit na pás, pak jsem si dala 3x10 na všech strojích na nohy a na břicho, vyzkoušela si stroje na ruce jen tak lehce a nakonec strávila 10 minut na veslařském trenažeru. Makačka, ale stálo to za to. Už se těším na září, kdy budu do posilky chodit pravidelně.
Po posilce za V. prodat jí protein a pokecat a od ní za přítelem po dlouhé době.

Clean eating

Ráno rychlá snídaně a rychle na kole do práce (dala jsem si asi rekord, trošku jsem nestíhala :D) pak do půl čtvrté klasicky v práci, dnes to utíkalo, pořád bylo co dělat. Navíc jsem měla výborný oběd dovezený ze zdravé restaurace.
Doma první fáze cvičení, konkrétně six weeks six pack s Jill (moc mě to nenadchlo, ale dám tomu šanci) a půl hoďka posilování břicha a rukou.
Pak jsem si udělala výlet do Kauflandu, původně pouze pro arašídové máslo (ano, už jsem taky neodolala :D) ale koupila jsem si i pár dalších věcí - viz výše.
Teď mě čeká druhá fáze cvičení a pak makrelka k večeři, na kterou se těším celý den.

Jídelníček:
Sn: ovocný doping (hroznové víno, kiwi, broskev, jablko, müsli, tvaroh)
krajíc žitného chleba
Sv: kousek bábovky
hroznové víno
jablko
Ob: špaldové kynuté knedlíky s meruňkami a borůvkovým tvarohem
Sv: čokoládový sójový dezert
protein Extrifit CFM Whey 80 banán
Ve: dva plátky šunky
tři plátky fitness sýra
červená paprika
cherry rajčata
Ve2: uzená makrela
bílá kedlubna
Pití: 2,5 l vody
zelený čaj
káva s mlékem
Pohyb:
1.fáze:
Skládačka (23 min)
Jillian Michaels - Six Weeks Six Pack Level 1
XHIT - The Best Victoria Secret Ab Workout
XHIT - How To Lose Arm Fat
2.fáze:
XHIT - 7 Minute Intense Cardio Workout
XHIT - Shoulder Workout
XHIT - Sexy Back Workout
XHIT - Victoria's Secret Angel Butt Workout
XHIT - Squat Challenge: 225 Squats To Burn 100 Calories
XHIT - How To Get Legs Like A Victoria's Secret Model


17.8.2014

17. srpna 2014 v 8:26 | Andie |  Journal
Včerejší fotka zámku Kačina

Čauky,
tak po chvilce neaktivity vstávám z mrtvých a přidávám dnes snad ne zas tak dlouhý deníček.

Psala jsem sice naposledy v úterý, ale ve středu a ve čtvrtek se nic neobvyklého nedělo, klasicky jsem byla v práci, cestou domů na kole jsem vždycky chytla bouřku, doma si dala své dvoufázové cvičení, skoukla pár dílů TVD a šla spát. :D

Čtvrteční oběd - těstoviny se špenátem a šunkou

Pátek už byl o něco zajímavější, resp. nejprve také brigáda, kde se poslední dobou nezastavím, takže mi to aspoň rychle utíká.
Odpoledne se ale u přítele doma konala oslava narozené dcerky jeho bratra, takže jsem byla jako "skoroteta" taky pozvaná. Původně se mi tam moc nechtělo, za a) nemám ráda rodinné sešlosti a za b) už vůbec nemám ráda sešlosti lidí, které neznám. Nakonec jsem si ale řekla, že lepší, než se nudit doma, tak jsem tedy vyrazila. Když jsem tam přijela, milý mě uvítal slovy "já tady taky nikoho neznám neboj" a vlezla jsem do "jámy lvové". :D Všichni se mi ihned představili (a jména všech jsem hned úspěšně zapomněla) a pak jsem poslouchala jak se spolu baví o porodech, dětech a všech těch hrůzných věcech spojených s mateřstvím. Většina tam byly čerstvé matky, takže byl docela děsný pohled vidět, jak jsou strhané a tak. Si pak člověk říká, jestli ty děti někdy vůbec chce. :D Pak jsme se s přítelem raději schovali k sudu a točili jsme lidem pivo (a mezitím ho spolu pili). :D Byla tam spousta nezdravého jídla, nicméně odolala jsem a jedla jsem jen vajíčka, uzený sýr, zeleninu a kousek vepřového steaku.
Když se začala zábava rozjíždět (a grilovat kuřecí steaky, na které jsem se těšila) musela jsem jet domů, protože další den mě čekala návštěva babičky a musela jsem poklidit. Tak jsem hezky pěšky došla domů (chodím teď pěšky skoro všude, nebaví mě jezdit autobusem), zjistila, že mamka všechno uklidila (kdyby mi to tak dala vědět .. :D) a šla spáát.

Páteční oběd - kuřecí prsa s kuskusem

V sobotu tedy očekávaná návštěva babičky s dědou, takže jsem si rovnou dala rest a cheat day, protože bylo jasné, že cvičit ani jíst zdravě nezvládnu. :D
No, začalo to tím, že mamka přinesla z obchodu Milku, že byla ve slevě. Tak jsem jí hned zdlábla (joy, s lentilkama, výborná). Pak přijeli prarodiče a hned jsme vyrazili na oběd do čínské restaurace. Tam jsem měla skvělé kung pao s rýží.
A pak nás čekal výlet na zámek Žleby a zámek Kačina. Cestou tak střídavě pršelo a bylo slunce, takže jsme doufali, že bude hezky, aby jsme si mohli prohlédnout nádherné zahrady obou zámků. Nejprve jsme jeli na Žleby, kde jsme šli na prohlídku s takovým hrozně vtipným průvodcem (měl to naučené jako básničku, neuměl artikulovat a používal divné obraty a slovní spojení :D) a dostali jsme zdarma koláč (to bylo asi jediné, co mě z toho zámku zaujalo, prohlídka nic moc, a to mám normálně prohlídky ráda). No, pak jsme vylezli ven a samozřejmě pršelo, takže jsme běželi do auta, na zahradu se vykašlali a jeli hned na Kačinu.
Tam nejprve nepršelo, takže jsme zahradu prošli, ale pak pršet začalo, takže jsme taky hned jeli.
A díkybohu, jelikož jsem v 18.40 měla sraz s kamarádkou u nás ve městě a ještě jsme se museli cestou domů stavit u tety. Takže jsme k tetě přijeli, sežrali jí bábovku, hroznové víno a chlebíčky, vypili kafe a šampáňo a rychle letěli domů. :D
Pak jsem měla sraz ve městě s E., se kterou jsme mířily na oslavu dvou našich kamarádek (obou K.) :D Tak mě tam narychlo vezl mamky přítel, jenže já idiot si u něj v autě zapomněla mobil, takže jsme se s E. tak různě naháněly, nakonec jsme se díkybohu našly, šly do Tesca holkám koupit dárky a šly na oslavu.
Na oslavě jsem si hned sedla ke K., jedné z oslavenkyň a mé dobré kamarádce, a skoro celý večer jsme se bavily spolu. Oslava celkem dobrá, bohužel spousta jídla (kterému už jsem neodolala, ale co, cheat day :D), pití, vesměs fajnových lidí a nebýt toho, že se jedna holka zřídila a museli jí táhnout do auta na ramenou, se ani nikdo tolik neožral. :D Cca v půlce tam přišel K. přítel a můj přítel, kteří se většinu večera bavili spolu a pěkně nás naštvali, když jsme už s K. chtěly jet domů a oni si objednali další pivo. Prostě chlapi. :D
Když jsme ty dva teda konečně vypakovaly (plus ještě bráchu K. přítele) vyrazili jsme k autu a K. nás všechny hodila domů. Zvláštní, vidět svou kamarádku a vrstevnici řídit, ale řídí opravdu dobře.
No, spát jsem šla asi ve dvě v noci, ale stálo to za to. :)

Jedna ze včerejší Kačiny, nutili mě pózovat s deštníkem :D

Dneska u nás jsou pořád prarodiče, což pro mě znamená dopolední necvičení, procházení obchodů, megakalorický oběd (který stejně asi nebudu jíst, protože kuře na paprice moc nemusím :D) ale odpoledne jdeme s mamčou do posilky. Ona si bude běhat na pásech, já si vyzkouším nějaké stroje. Těším se.


Workout - Bob Harper - Total Body Transformation

15. srpna 2014 v 7:22 | Andie |  Workouty
Ahooj,
původně jsem sice slíbila recenze workoutů na břicho, ale nakonec jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o workout na celé tělo od Boba Harpera s názvem Total Body Transformation, které jsem si poslední dobou oblíbila a věřím, že tak tomu bude i u vás. :)

Trenér: Bob Harper
Délka: 1 hod

Liebster Award - Nominace od Luci, Lucy1616

14. srpna 2014 v 14:45 | Andie |  Dotazníky
Čauky,
jelikož se mi sešly dvě LA - obě od Lucek :D - (a nudím se v práci), tak to sem opět vkládám. Původně jsem plánovala nějaké recenze workoutů na břicho, přidám je zítra nebo pozítří. :)

Zadání:
- povězte o sobě 11 věcí
- odpovězte na 11 otázek blogerky/blogera, který vás nominoval
- nominujte další blogery
- vymyslete 11 otázek pro ty, které budete nominovat
- informujte blogery o tom, že jste je nominovali

Dotazník - Fitness II.

13. srpna 2014 v 17:44 | Andie |  Dotazníky
Hojda,
mám dnes tu svou "vyplňovací" náladu, tak zveřejňuji opět jeden Fitness tag, který jsem nedávno objevila. Snad vás jím neunudím k smrti. :)

1. Kardio x posilování?
Ještě nedávno bych odpověděla, že cardio, nyní však cardio začínám dost omezovat a věnuji se víc a víc posilování, ve kterém jsem se poslední dobou našla, užívám si ho a baví mě už i více, než mé kdysi milované cardio. :)
2. Jillian Michaels x Bob Harper?
To je zrovna teď dobrá otázka, Boba jsem "objevila" včera (vím o něm už dlouho, ale včera jsem s ním začala cvičit). Každý má tréninky zaměřené a postavené úplně jinak, takže moc nelze srovnávat, ale upřednostňuji zatím Jillian, přeci jen mi byla trenérem skoro rok, což Bob dvěma dny nedožene. :))
3. Mražený jogurt x zmrzlina?
Mražený jogurt jsem ještě nikdy neměla (asi) takže tady se musím přiklonit ke "hříšné" zmrzlině - nejlépe kokosová či jahodová (vodová) točená (ale moc často jí nevyhledávám)
4. Trénink: Horní x dolní část těla?
Prostřední - břicho :D Jinak ale raději trénuji horní část těla než spodní.
5. Lunges x dřepy?
Lunges, baví mě víc a mají na mě i větší efekt.

12.8.2014

12. srpna 2014 v 21:15 | Andie |  Journal
Když mám tu "Rihanna éru" .. suprová písnička i klip :)

Ahoj,
jsem ráda, že mé včerejší tyčinky sklidily takový úspěch (a některé z vás je dokonce hned zkusily), nečekala jsem to. :))

Včerejší den opět pracovní, v občasných chvílích volna jsem si prohlížela vysokoškolské obory (do té doby jsem sice měla "rozhodnuto", že přihlášky si budu dávat na farmačku, lékařskou a pedák, ale tušila jsem, že objevím něco lepšího) .. no .. došla jsem k F a už mě to přestalo bavit, máme tu těch oborů opravdu moc, hlavně obory typu "šlechtitelství dřevin" a podobně. :D Nejdřív se mi líbil obor "forenzní analýza". Zaujal mě ze všech asi nejvíc, jenže bohužel se dá studovat v Praze, sice bych tam kolej dostala, ale nerada bych opustila svůj domov, takže jsem po dvou hodinách hledání zjistila, že to bylo vlastně k ničemu a můžu projet pouze VŠ v přilehlém okolí, což jsou pouhé dvě univerzity. :D
Tak jsem to doma projela znovu a vybrala si dokonce obory na univerzitě v místě mého bydliště - zdravotní laborant nebo klinická chemie a biologie. Takže zamakat pořádně na anorganické chemii (ke které jsem dřív neměla moc pěkný vztah, než jsem přišla na chuť organice :D) a hurá tam! (Pokud mě vezmou, ale to je ještě daleko. :D)
Po práci cesta domů na skládačce v bouřce, opravdu k nezaplacení.
Pak zase s mamkou nákup - hlavně kvůli mému nápadu upéct tyčinky, ale taky kvůli nedostatku ovoce a zeleniny :D - a hurá domů péct.
Při pečení jsem zpracovala chybějící maturitní pojmy ze ZSV, pohádala se s mamkou ohledně toho, na jakou teplotu a jak dlouho péct ty tyčky (ještěže jsem si do toho nenechala kecat, jsou upečené přesně akorát :D), pak jsme všichni kousek okoštovali a šla jsem naschvál dřív spát, abych byla ráno fresh. Jenže, jelikož mě už zítra měla čekat autoškola (minulý čas, proč, to se dozvíte), zapracovaly nervy, celou noc jsem o tom přemýšlela a když jsem usla (spala jsem pouhé 2 hodiny) tak se mi o tom i zdálo. :D

Už se začíná objevovat, svalíček :) (na rukou makám cca 2 týdny)

Nicméně ráno jsem nevyspalá nebyla, ale vzbudila jsem se v 5 ráno s příšerným hladem. Málem jsem umřela, než se mi uvařila kaše a mohla jsem jí sežrat (ano, vážně sežrat, naházela jsem to do sebe jako nějaké zvíře :D).
Ve své skříni jsem objevila cosi jako "zvonáče" (dárek od někoho). Zkusila jsem si je a normálně se mi líbily. Sice byly v módě tak před dvaceti lety, ale měla jsem v nich docela dobré nohy, tak jsem v nich šla do práce. Třeba obnovím trend. :D
Dneska v práci docela záhul, ale, musím se pochlubit s událostí dne: byla jsem celá zkleslá z těch blížících se opravných závěreček autoškoly, ale pak jsem se koukla na mobil a tam zmeškaný hovor od instruktora. Tam mu volám a on mi oznámil, že zkoušky tento týden zrušili a přesouvají se na příští pátek!! Aaaa, myslela jsem, že proskočím radostí stropem. :D Když jsem se po hovoru vrátila k mamce do "kanceláře", ani mě nepoznala, předtím takový smutný člověk a pak přišel vysmátý šílenec. :D Sice mě nikdo nechápe, akorát si tím prodlužuju a oddaluju utrpení, což je asi fakt, ale jsem fakt ráda, že mě to tenhle pátek nečeká.
K obědu jsme měly pizzu, jenže mé tělo už zase není zvyklé na nezdravé jídlo a tak po tom mega přísunu tuku protestovalo a potrestalo mě křečemi břicha, které skončily asi až před hodinou. Takže zbytek pracovní doby jsem cosi ťukala do počítače v pololeže na židli. :D
Doma cvičení, skončilo my Body Revolution, tak jsem se dala na cvičení s Bobem Harperem. Úplné jiný, než Jill, ale super!
Teď si jdu sníst vajíčko, počíst si v učebnici chemie a dospat tu včerejší příšernou noc.

Jinak zatím zvládám cvičit 2 hodiny denně i s prací, takže to snad půjde i se školou. Jupíí.

Akorát mi bohužel připadá, že se od té doby, co víc cvičím, trochu odcizujeme s přítelem. Snad je to jen můj pocit nebo nějaká krizička, která brzy přejde. Nerada bych se rozhodovala mezi svým největším koníčkem a v podstatě i závislostí a svým nejbližším člověkem a v podstatě také závislostí. :)

Výborná věc, kterou mi občas nosí mamča z fitka :) Krájené sezónní ovoce + jogurtový krém + müsli

Jídelníček:
Sn: ovesná kaše s banánem a karamelovým topingem
krajíc žitného chleba s Gervais lightlife
Sv: 2x domácí proteinová tyčinka (recept)
meloun vodní
jablko
Ob: pizza s žampiony a kukuřicí
Sv: protein Extrifit CFM Whey 80 cookies
Ve: tvaroh s česnekem
Ve2: vejce na tvrdo
červená paprika
bílá kedlubna
Pití: voda se šťávou z půlky citrónu
3 l vody
zelený čaj
Pohyb:
1.fáze:
Skládačka (15 min)
Bob Harper - Totally Ripped Core
Blogilates - Abs On Fire
Blogilates - Arms On Fire
2.fáze:
Skládačka (15 min)
Blogilates - Pilates For Begginers - Total Body Workout
Blogilates - Pippa's Butt Workout
XHIT - Squat Challenge - 225 Squats To Burn 100 Calories
Blogilates - Drive By Inner Thigh Challenge
XHIT - 9 Exercises For Toned Arms


Recept - Pečené proteinové tyčinky

11. srpna 2014 v 21:30 | Andie |  Recepty

Ahoj,
dnes se mi povedlo upéct skutečný skvost, tak se s vámi o něj musím podělit. :) Chutná proteinová svačinka vhodná jako alternativa místo proteinového nápoje. Jelikož vím, že můj blog navštěvuje i spousta lidí, kteří protein nemají/nemusí, proteinový prášek lze v tomto receptu nahradit čímkoliv jiným - větším množstvím skořice, kakaem .. fantazii se meze nekladou a vytvoříte si tak skvělou zdravou pochoutku. :)

10.8.2014

10. srpna 2014 v 20:23 | Andie |  Journal
Včerejší protein attack v podobě tvarohu, proteinu a vajíček. Vyhlašuji svalům válku! :D

Zdravíčko..
kde jsou ty dny, kdy jsem chodila spát v 9, protože jsem neměla co dělat? Teď chodím spát nejdřív o půl 11 a stejně nestíhám vše, co bych chtěla.
Taky jsem se dostala trochu do slepé uličky s jídlem a cvičením - nezvládám tělu dát tolik jídla, o kolik žádá, ale zároveň cvičit méně nemůžu. Asi budu muset ještě zvětšit snídaně a dopolední svačiny, i když vůbec nevím, o co. Nějaký tipy na něco zdravého nebo alespoň ne úplně nezdravého, co ještě v jídelníčku nemám?
Těším se jako děcko na ty své nové proteiňáky. Zítra přijdou, nejradši bych ho do sebe kopla hned v práci. :D Ale budu muset počkat domů a šoupnu ho tam hned po cvičení. Tipuji, že cookies bude mou novou závislostí.

Filé s bramborami a dušenou zeleninou

Dnes jsem si k snídani po dlouhé době dopřála kaši s medem, výborná. Na zítra jsem si plánovala medovo-banánovou, ale mamka mi to "překazila" tím, že mi koupila ovocný pohár s jogurtem a müsli. Takže kaši odkládáme na pozítří. :)
Jinak jsem dneska dala zabrat břišákům, naobědvala se rybičky kterou vidíte výše, chvíli se věnovala kosmetické úpravě svého xichtu (trošku jsem ho poslední dobou zanedbávala, takže už volal po peelingu a trhání obočí, které si sice nechávám dorůstat, protože mám každé jiné a chci ho trochu tlustější, ale chloupky skoro u očí prostě musí ven :D) a vyrazila s mamkou opět na zdravý nákup. Objevila jsem karamelový celkem nízkokalorický sirup, takže mám další ochucovadlo na kaše. A zase jsem propadla svým kdysi oblíbeným, poté nenáviděným (přejedla jsem se jich) sójovým dezertům od Alnatury.
Po nákupu přepisování maturitních otázek ze ZSV a angličtiny (aspoň občas musím něco udělat i o prázdninách :D) a hurá ke koním. Jela jsem opět na skládačce, a na to, že je naše město nížina, cestou ke koním jsou snad všechny kopce, které tu máme. Normálně mi potíže nedělají, ale kombinace silný vítr+skládačka+kopec bylo opravdu peklo, proti tomu větru to jelo ještě 100x méně, než normálně. Dřív jsem nedala na skládačku dopustit, teď bych dala cokoliv za normální kolo. :D
Na koních jsme nakonec kvůli vedru nejezdily, jen uklízely posekanou trávu (mám jí všude :D) a pokecala jsem si s trenérkama o autoškole a o hubnutí. Jedna z nich po mě chce i radit, tak jsem na sebe zvědavá.
Po dojetí domů jsem byla tak vyčerpaná, že jsem se výjimečně vybodla na druhou fázi cvičení, dala si večeři a jdu dodělat ta maturitka.

Hello, I'm a crazy person aneb mé nejčastější výrazy :D

Jídelníček:
Sn: ovesná kaše s vínem a medem
krajíc žitného chleba s Gervais lightlife
Sv: Scitec Soy pro čoko protein
vanilkový termix
Ob: filé s bramborami a dušenou zeleninou
Sv: Alnatura sóhový čokoládový dezert
rajče
Ve: Scitec Soy pro vanilkový protein
odtučněný tvaroh se skořicí
Ve2: 2x vejce na tvrdo
červená paprika
bílá kedlubna
Pití: voda se šťávou z půlky citrónu
2,5 l vody
zelený čaj
kopřivový čaj
Pohyb:
Dopol:
Jillian Michaels - Body Revolution Workout 11
Posilování břicha s vlastní vahou (16 min)
XHIT - 10 Minute Ab Workout - How To Get A Six Pack
Blogilates - Want U Back Arms Challenge
Protažení (4 min)
Odpol: Kolo (38 min)


Liebster Award - Nominace od Zoey* II.

9. srpna 2014 v 21:51 | Andie |  Dotazníky
Ahojda,
jsem tu dnes už podruhé s další LA od Zoey*. :))

Zadání:
- povězte o sobě 11 věcí
- odpovězte na 11 otázek blogerky/blogera, který vás nominoval
- nominujte další blogery
- vymyslete 11 otázek pro ty, které budete nominovat
- informujte blogery o tom, že jste je nominovali