Journal

18.8.2014

18. srpna 2014 v 18:54 | Andie

Ahooj,
důvod dnešního deníčku je trochu neobvyklý . Už delší dobu si pohrávám se dvěmi myšlenkami, ale neměla jsem odvahu je realizovat. Teď už mám odvahu se aspoň zeptat na váš názor na ně, takže:
a) Blogspot. Blogspot mi byl vždy o něco sympatičtější, než blog, lépe se mi na něj píše, vyhovuje mi možnost nastavení designu úplně tak, jak chci, jejich kategorie .. jediné, co mě vždy odrazovalo je to, že čtenáři, kteří nemají na google účet, musí složitě vyplňovat svůj nick a blog a to je občas odrazuje od komentování. Takže se vás ptám - vadilo by vám, kdybych se na Blogspot přesunula, navštěvovali byste můj blog i nadále?
b) FB stránka. Tato věc mě stejně čeká, minimálně po absolvování trenérského kurzu, jelikož Facebook dnes hýbe světem a i trenéři musí žít "FB životem". Nicméně mě napadlo, že bych si tu stránku mohla založit už o něco dříve a propojit jí i s blogem a celkově svým "fitness životem". Takže má další otázka na vás zní, jestli by jste mou stránku tam třeba navštěvovali, jestli vůbec má cenu, abych jí už teď zakládala. Vkládala bych tam food inspirace, recepty, workouty a plánuji i natočit workouty přímo ode mě, které bych tam zveřejňovala také.
Za každý názor (i negativní) budu moc vděčná! ;)

Má kolekce sportovních podprsenek :D

Včera jsem nakonec dopoledne trávila s prarodiči a mamkou v Globusu, kde jsem si doplnila zásoby do kuchyně a koupila si dvě sportovní podprsenky (byly v akci a dost je potřebuju - nebaví mě každé tři dny prát, abych mohla střídat ty dvě, co jsem měla doteď:D).
Na obědě jsem byla nakonec neplánovaně s taťkou, vyhla se domácímu kuřeti na paprice které nemám ráda a místo něj si dala těstovinový salát s krůtím masem. Výborný.
Odpoledne jsme pak podle plánu šly s mammkou do gymu, kde jsem nejprve ťapala na eliptickém trenažeru, pak šla chodit na pás, pak jsem si dala 3x10 na všech strojích na nohy a na břicho, vyzkoušela si stroje na ruce jen tak lehce a nakonec strávila 10 minut na veslařském trenažeru. Makačka, ale stálo to za to. Už se těším na září, kdy budu do posilky chodit pravidelně.
Po posilce za V. prodat jí protein a pokecat a od ní za přítelem po dlouhé době.

Clean eating

Ráno rychlá snídaně a rychle na kole do práce (dala jsem si asi rekord, trošku jsem nestíhala :D) pak do půl čtvrté klasicky v práci, dnes to utíkalo, pořád bylo co dělat. Navíc jsem měla výborný oběd dovezený ze zdravé restaurace.
Doma první fáze cvičení, konkrétně six weeks six pack s Jill (moc mě to nenadchlo, ale dám tomu šanci) a půl hoďka posilování břicha a rukou.
Pak jsem si udělala výlet do Kauflandu, původně pouze pro arašídové máslo (ano, už jsem taky neodolala :D) ale koupila jsem si i pár dalších věcí - viz výše.
Teď mě čeká druhá fáze cvičení a pak makrelka k večeři, na kterou se těším celý den.

Jídelníček:
Sn: ovocný doping (hroznové víno, kiwi, broskev, jablko, müsli, tvaroh)
krajíc žitného chleba
Sv: kousek bábovky
hroznové víno
jablko
Ob: špaldové kynuté knedlíky s meruňkami a borůvkovým tvarohem
Sv: čokoládový sójový dezert
protein Extrifit CFM Whey 80 banán
Ve: dva plátky šunky
tři plátky fitness sýra
červená paprika
cherry rajčata
Ve2: uzená makrela
bílá kedlubna
Pití: 2,5 l vody
zelený čaj
káva s mlékem
Pohyb:
1.fáze:
Skládačka (23 min)
Jillian Michaels - Six Weeks Six Pack Level 1
XHIT - The Best Victoria Secret Ab Workout
XHIT - How To Lose Arm Fat
2.fáze:
XHIT - 7 Minute Intense Cardio Workout
XHIT - Shoulder Workout
XHIT - Sexy Back Workout
XHIT - Victoria's Secret Angel Butt Workout
XHIT - Squat Challenge: 225 Squats To Burn 100 Calories
XHIT - How To Get Legs Like A Victoria's Secret Model

17.8.2014

17. srpna 2014 v 8:26 | Andie
Včerejší fotka zámku Kačina

Čauky,
tak po chvilce neaktivity vstávám z mrtvých a přidávám dnes snad ne zas tak dlouhý deníček.

Psala jsem sice naposledy v úterý, ale ve středu a ve čtvrtek se nic neobvyklého nedělo, klasicky jsem byla v práci, cestou domů na kole jsem vždycky chytla bouřku, doma si dala své dvoufázové cvičení, skoukla pár dílů TVD a šla spát. :D

Čtvrteční oběd - těstoviny se špenátem a šunkou

Pátek už byl o něco zajímavější, resp. nejprve také brigáda, kde se poslední dobou nezastavím, takže mi to aspoň rychle utíká.
Odpoledne se ale u přítele doma konala oslava narozené dcerky jeho bratra, takže jsem byla jako "skoroteta" taky pozvaná. Původně se mi tam moc nechtělo, za a) nemám ráda rodinné sešlosti a za b) už vůbec nemám ráda sešlosti lidí, které neznám. Nakonec jsem si ale řekla, že lepší, než se nudit doma, tak jsem tedy vyrazila. Když jsem tam přijela, milý mě uvítal slovy "já tady taky nikoho neznám neboj" a vlezla jsem do "jámy lvové". :D Všichni se mi ihned představili (a jména všech jsem hned úspěšně zapomněla) a pak jsem poslouchala jak se spolu baví o porodech, dětech a všech těch hrůzných věcech spojených s mateřstvím. Většina tam byly čerstvé matky, takže byl docela děsný pohled vidět, jak jsou strhané a tak. Si pak člověk říká, jestli ty děti někdy vůbec chce. :D Pak jsme se s přítelem raději schovali k sudu a točili jsme lidem pivo (a mezitím ho spolu pili). :D Byla tam spousta nezdravého jídla, nicméně odolala jsem a jedla jsem jen vajíčka, uzený sýr, zeleninu a kousek vepřového steaku.
Když se začala zábava rozjíždět (a grilovat kuřecí steaky, na které jsem se těšila) musela jsem jet domů, protože další den mě čekala návštěva babičky a musela jsem poklidit. Tak jsem hezky pěšky došla domů (chodím teď pěšky skoro všude, nebaví mě jezdit autobusem), zjistila, že mamka všechno uklidila (kdyby mi to tak dala vědět .. :D) a šla spáát.

Páteční oběd - kuřecí prsa s kuskusem

V sobotu tedy očekávaná návštěva babičky s dědou, takže jsem si rovnou dala rest a cheat day, protože bylo jasné, že cvičit ani jíst zdravě nezvládnu. :D
No, začalo to tím, že mamka přinesla z obchodu Milku, že byla ve slevě. Tak jsem jí hned zdlábla (joy, s lentilkama, výborná). Pak přijeli prarodiče a hned jsme vyrazili na oběd do čínské restaurace. Tam jsem měla skvělé kung pao s rýží.
A pak nás čekal výlet na zámek Žleby a zámek Kačina. Cestou tak střídavě pršelo a bylo slunce, takže jsme doufali, že bude hezky, aby jsme si mohli prohlédnout nádherné zahrady obou zámků. Nejprve jsme jeli na Žleby, kde jsme šli na prohlídku s takovým hrozně vtipným průvodcem (měl to naučené jako básničku, neuměl artikulovat a používal divné obraty a slovní spojení :D) a dostali jsme zdarma koláč (to bylo asi jediné, co mě z toho zámku zaujalo, prohlídka nic moc, a to mám normálně prohlídky ráda). No, pak jsme vylezli ven a samozřejmě pršelo, takže jsme běželi do auta, na zahradu se vykašlali a jeli hned na Kačinu.
Tam nejprve nepršelo, takže jsme zahradu prošli, ale pak pršet začalo, takže jsme taky hned jeli.
A díkybohu, jelikož jsem v 18.40 měla sraz s kamarádkou u nás ve městě a ještě jsme se museli cestou domů stavit u tety. Takže jsme k tetě přijeli, sežrali jí bábovku, hroznové víno a chlebíčky, vypili kafe a šampáňo a rychle letěli domů. :D
Pak jsem měla sraz ve městě s E., se kterou jsme mířily na oslavu dvou našich kamarádek (obou K.) :D Tak mě tam narychlo vezl mamky přítel, jenže já idiot si u něj v autě zapomněla mobil, takže jsme se s E. tak různě naháněly, nakonec jsme se díkybohu našly, šly do Tesca holkám koupit dárky a šly na oslavu.
Na oslavě jsem si hned sedla ke K., jedné z oslavenkyň a mé dobré kamarádce, a skoro celý večer jsme se bavily spolu. Oslava celkem dobrá, bohužel spousta jídla (kterému už jsem neodolala, ale co, cheat day :D), pití, vesměs fajnových lidí a nebýt toho, že se jedna holka zřídila a museli jí táhnout do auta na ramenou, se ani nikdo tolik neožral. :D Cca v půlce tam přišel K. přítel a můj přítel, kteří se většinu večera bavili spolu a pěkně nás naštvali, když jsme už s K. chtěly jet domů a oni si objednali další pivo. Prostě chlapi. :D
Když jsme ty dva teda konečně vypakovaly (plus ještě bráchu K. přítele) vyrazili jsme k autu a K. nás všechny hodila domů. Zvláštní, vidět svou kamarádku a vrstevnici řídit, ale řídí opravdu dobře.
No, spát jsem šla asi ve dvě v noci, ale stálo to za to. :)

Jedna ze včerejší Kačiny, nutili mě pózovat s deštníkem :D

Dneska u nás jsou pořád prarodiče, což pro mě znamená dopolední necvičení, procházení obchodů, megakalorický oběd (který stejně asi nebudu jíst, protože kuře na paprice moc nemusím :D) ale odpoledne jdeme s mamčou do posilky. Ona si bude běhat na pásech, já si vyzkouším nějaké stroje. Těším se.

12.8.2014

12. srpna 2014 v 21:15 | Andie
Když mám tu "Rihanna éru" .. suprová písnička i klip :)

Ahoj,
jsem ráda, že mé včerejší tyčinky sklidily takový úspěch (a některé z vás je dokonce hned zkusily), nečekala jsem to. :))

Včerejší den opět pracovní, v občasných chvílích volna jsem si prohlížela vysokoškolské obory (do té doby jsem sice měla "rozhodnuto", že přihlášky si budu dávat na farmačku, lékařskou a pedák, ale tušila jsem, že objevím něco lepšího) .. no .. došla jsem k F a už mě to přestalo bavit, máme tu těch oborů opravdu moc, hlavně obory typu "šlechtitelství dřevin" a podobně. :D Nejdřív se mi líbil obor "forenzní analýza". Zaujal mě ze všech asi nejvíc, jenže bohužel se dá studovat v Praze, sice bych tam kolej dostala, ale nerada bych opustila svůj domov, takže jsem po dvou hodinách hledání zjistila, že to bylo vlastně k ničemu a můžu projet pouze VŠ v přilehlém okolí, což jsou pouhé dvě univerzity. :D
Tak jsem to doma projela znovu a vybrala si dokonce obory na univerzitě v místě mého bydliště - zdravotní laborant nebo klinická chemie a biologie. Takže zamakat pořádně na anorganické chemii (ke které jsem dřív neměla moc pěkný vztah, než jsem přišla na chuť organice :D) a hurá tam! (Pokud mě vezmou, ale to je ještě daleko. :D)
Po práci cesta domů na skládačce v bouřce, opravdu k nezaplacení.
Pak zase s mamkou nákup - hlavně kvůli mému nápadu upéct tyčinky, ale taky kvůli nedostatku ovoce a zeleniny :D - a hurá domů péct.
Při pečení jsem zpracovala chybějící maturitní pojmy ze ZSV, pohádala se s mamkou ohledně toho, na jakou teplotu a jak dlouho péct ty tyčky (ještěže jsem si do toho nenechala kecat, jsou upečené přesně akorát :D), pak jsme všichni kousek okoštovali a šla jsem naschvál dřív spát, abych byla ráno fresh. Jenže, jelikož mě už zítra měla čekat autoškola (minulý čas, proč, to se dozvíte), zapracovaly nervy, celou noc jsem o tom přemýšlela a když jsem usla (spala jsem pouhé 2 hodiny) tak se mi o tom i zdálo. :D

Už se začíná objevovat, svalíček :) (na rukou makám cca 2 týdny)

Nicméně ráno jsem nevyspalá nebyla, ale vzbudila jsem se v 5 ráno s příšerným hladem. Málem jsem umřela, než se mi uvařila kaše a mohla jsem jí sežrat (ano, vážně sežrat, naházela jsem to do sebe jako nějaké zvíře :D).
Ve své skříni jsem objevila cosi jako "zvonáče" (dárek od někoho). Zkusila jsem si je a normálně se mi líbily. Sice byly v módě tak před dvaceti lety, ale měla jsem v nich docela dobré nohy, tak jsem v nich šla do práce. Třeba obnovím trend. :D
Dneska v práci docela záhul, ale, musím se pochlubit s událostí dne: byla jsem celá zkleslá z těch blížících se opravných závěreček autoškoly, ale pak jsem se koukla na mobil a tam zmeškaný hovor od instruktora. Tam mu volám a on mi oznámil, že zkoušky tento týden zrušili a přesouvají se na příští pátek!! Aaaa, myslela jsem, že proskočím radostí stropem. :D Když jsem se po hovoru vrátila k mamce do "kanceláře", ani mě nepoznala, předtím takový smutný člověk a pak přišel vysmátý šílenec. :D Sice mě nikdo nechápe, akorát si tím prodlužuju a oddaluju utrpení, což je asi fakt, ale jsem fakt ráda, že mě to tenhle pátek nečeká.
K obědu jsme měly pizzu, jenže mé tělo už zase není zvyklé na nezdravé jídlo a tak po tom mega přísunu tuku protestovalo a potrestalo mě křečemi břicha, které skončily asi až před hodinou. Takže zbytek pracovní doby jsem cosi ťukala do počítače v pololeže na židli. :D
Doma cvičení, skončilo my Body Revolution, tak jsem se dala na cvičení s Bobem Harperem. Úplné jiný, než Jill, ale super!
Teď si jdu sníst vajíčko, počíst si v učebnici chemie a dospat tu včerejší příšernou noc.

Jinak zatím zvládám cvičit 2 hodiny denně i s prací, takže to snad půjde i se školou. Jupíí.

Akorát mi bohužel připadá, že se od té doby, co víc cvičím, trochu odcizujeme s přítelem. Snad je to jen můj pocit nebo nějaká krizička, která brzy přejde. Nerada bych se rozhodovala mezi svým největším koníčkem a v podstatě i závislostí a svým nejbližším člověkem a v podstatě také závislostí. :)

Výborná věc, kterou mi občas nosí mamča z fitka :) Krájené sezónní ovoce + jogurtový krém + müsli

Jídelníček:
Sn: ovesná kaše s banánem a karamelovým topingem
krajíc žitného chleba s Gervais lightlife
Sv: 2x domácí proteinová tyčinka (recept)
meloun vodní
jablko
Ob: pizza s žampiony a kukuřicí
Sv: protein Extrifit CFM Whey 80 cookies
Ve: tvaroh s česnekem
Ve2: vejce na tvrdo
červená paprika
bílá kedlubna
Pití: voda se šťávou z půlky citrónu
3 l vody
zelený čaj
Pohyb:
1.fáze:
Skládačka (15 min)
Bob Harper - Totally Ripped Core
Blogilates - Abs On Fire
Blogilates - Arms On Fire
2.fáze:
Skládačka (15 min)
Blogilates - Pilates For Begginers - Total Body Workout
Blogilates - Pippa's Butt Workout
XHIT - Squat Challenge - 225 Squats To Burn 100 Calories
Blogilates - Drive By Inner Thigh Challenge
XHIT - 9 Exercises For Toned Arms

10.8.2014

10. srpna 2014 v 20:23 | Andie
Včerejší protein attack v podobě tvarohu, proteinu a vajíček. Vyhlašuji svalům válku! :D

Zdravíčko..
kde jsou ty dny, kdy jsem chodila spát v 9, protože jsem neměla co dělat? Teď chodím spát nejdřív o půl 11 a stejně nestíhám vše, co bych chtěla.
Taky jsem se dostala trochu do slepé uličky s jídlem a cvičením - nezvládám tělu dát tolik jídla, o kolik žádá, ale zároveň cvičit méně nemůžu. Asi budu muset ještě zvětšit snídaně a dopolední svačiny, i když vůbec nevím, o co. Nějaký tipy na něco zdravého nebo alespoň ne úplně nezdravého, co ještě v jídelníčku nemám?
Těším se jako děcko na ty své nové proteiňáky. Zítra přijdou, nejradši bych ho do sebe kopla hned v práci. :D Ale budu muset počkat domů a šoupnu ho tam hned po cvičení. Tipuji, že cookies bude mou novou závislostí.

Filé s bramborami a dušenou zeleninou

Dnes jsem si k snídani po dlouhé době dopřála kaši s medem, výborná. Na zítra jsem si plánovala medovo-banánovou, ale mamka mi to "překazila" tím, že mi koupila ovocný pohár s jogurtem a müsli. Takže kaši odkládáme na pozítří. :)
Jinak jsem dneska dala zabrat břišákům, naobědvala se rybičky kterou vidíte výše, chvíli se věnovala kosmetické úpravě svého xichtu (trošku jsem ho poslední dobou zanedbávala, takže už volal po peelingu a trhání obočí, které si sice nechávám dorůstat, protože mám každé jiné a chci ho trochu tlustější, ale chloupky skoro u očí prostě musí ven :D) a vyrazila s mamkou opět na zdravý nákup. Objevila jsem karamelový celkem nízkokalorický sirup, takže mám další ochucovadlo na kaše. A zase jsem propadla svým kdysi oblíbeným, poté nenáviděným (přejedla jsem se jich) sójovým dezertům od Alnatury.
Po nákupu přepisování maturitních otázek ze ZSV a angličtiny (aspoň občas musím něco udělat i o prázdninách :D) a hurá ke koním. Jela jsem opět na skládačce, a na to, že je naše město nížina, cestou ke koním jsou snad všechny kopce, které tu máme. Normálně mi potíže nedělají, ale kombinace silný vítr+skládačka+kopec bylo opravdu peklo, proti tomu větru to jelo ještě 100x méně, než normálně. Dřív jsem nedala na skládačku dopustit, teď bych dala cokoliv za normální kolo. :D
Na koních jsme nakonec kvůli vedru nejezdily, jen uklízely posekanou trávu (mám jí všude :D) a pokecala jsem si s trenérkama o autoškole a o hubnutí. Jedna z nich po mě chce i radit, tak jsem na sebe zvědavá.
Po dojetí domů jsem byla tak vyčerpaná, že jsem se výjimečně vybodla na druhou fázi cvičení, dala si večeři a jdu dodělat ta maturitka.

Hello, I'm a crazy person aneb mé nejčastější výrazy :D

Jídelníček:
Sn: ovesná kaše s vínem a medem
krajíc žitného chleba s Gervais lightlife
Sv: Scitec Soy pro čoko protein
vanilkový termix
Ob: filé s bramborami a dušenou zeleninou
Sv: Alnatura sóhový čokoládový dezert
rajče
Ve: Scitec Soy pro vanilkový protein
odtučněný tvaroh se skořicí
Ve2: 2x vejce na tvrdo
červená paprika
bílá kedlubna
Pití: voda se šťávou z půlky citrónu
2,5 l vody
zelený čaj
kopřivový čaj
Pohyb:
Dopol:
Jillian Michaels - Body Revolution Workout 11
Posilování břicha s vlastní vahou (16 min)
XHIT - 10 Minute Ab Workout - How To Get A Six Pack
Blogilates - Want U Back Arms Challenge
Protažení (4 min)
Odpol: Kolo (38 min)

9.8.2014

9. srpna 2014 v 16:02 | Andie
Zapečená cuketa, patyzon, rajče a sýr + rýže

Ahojda,
tak jsem zase tři dny "deníček" nepsala a polovinu z toho, co jsem dělala, jsem zapomněla. :D

Ve čtvrtek jsem měla odpoledne jít na brigádu, nakonec jsem nešla, takže ke mě po cvičení přijela V., koupila si ode mě dvě knížky (děkujii ještě jednou) a trochu proteinu, asi hodinu jsme si povídaly, její kamarád nám posílal fotky toho, jak hrozně "tvrdě pracuje" - fotil si bandu lidí, která pracovala okolo. :D Pak klasicky druhé cvičení (jsem zvědavá, co budu dělat ve školním roce, budu zase muset to cvičení omezit, teď to mám tak krásně rozvržené .. a cvičit dvě hodiny v kuse mě asi nebude bavit .. no, uvidíme.) a potom s mamkou na nákup, kde jsme zase vypadaly jako nějaké šílenkyně s košíkem narvaným zeleninou, ovocem, vločkami, bílými jogurty, tvarohy atd. A už mě ani neláká chodit v Globusu na tu jejich výbornou pizzu. :)
S M. jsme měly jít ve tsředu do letňáku, ale jelikož pršelo, dohodly jsme se na čtvrtek, jelikož měl v jednom z našich oblíbených barů (který se jmenuje u čtyř prstů a chodí tam i kamarád, který má prstů na jedné ruce šest, taková zajímavá vložka :D) koncert zpěvák, na kterého chodíme každý rok, tak jsme si řekly, že neporušíme tradici (a byly jsme z té naší party jediné, ostatní, styďte se! :D) No, přišly jsme tam a libovaly si, že máme rezervačku hned vedle zpěváka, když jsme to rezervovaly až ten den dopoledne (myslely jsme, že tam nebude volno a my dostaly takové super místo?). Po chvíli jsme ale přišly na to, proč to místo bylo volné - přes zpěvákův hlas a kytaru jsme sotva slyšely vlastního slova, takže jsme tam na sebe doslova řvaly a ostatní lidi z nás museli mít radost. :D Nějak po deváté jsme to zabalily, protože mě ráno čekala práce a M. odjezd k mamce na druhou stranu ČR, tak mě M. šla ještě kousek vyprovodit a asi na hdinu jsme se zasekly u jednoho přechodu, kde se chtěla oddělit, pak řekla, že se mnou půjde ještě k dalšímu přechodu, kde jsme postály další půl hodinu. :D Pak jsem šla tedy pěšky domů, sama, se sluchátky, díkybohu posilněná pár cidery, takže jsem se ani nebála. :D
Čtvrtek byl taky cheat day, sice jsem cvičila i přes den jedla zdravě, ale večer jsem to zprasila Oreo milkou, rozinkami v čokoládě a již zmíněnými cidery. :D

Cheat day! Díky bohu, že mi nikdy nijak výrazně neuškodí.

Pátek byl dnem pracovním a dnem volna od cvičení, který jsem neměla už hodně dlouho. Ono jsem teda stejně projezdila tak dvě hodiny na kole a přes hodinu na koni, takže jsem se hýbala i tak. :D
V práci jsem měla k obědu výborné grahamové buchtičky s BIO krémem, skvělá zdravá varianta nezdravého jídla.
(Všimli jste si taky někdy, jak pořád používám superlativa jako "úžasný" "skvělý" a "výborný"? :D)
Hned po práci na kole k ořům, kde mi trenérka dala mého oblíbeného Jimmyho, i přesto, že minulý trénink mi říkala, že na něj už nikdy nepůjdu, protože ho kazím. Nejdřív jsem se bála, že nám to nepůjde, ale byl to asi můj nejlepší trénink na něm ever, takže jsem jí snad dokázala, že ho nekazím až tolik, jak si myslí. Ani mě za nic neseřvala, překvapivě. Po tréninku jsem si s trenérkou ještě povídala o porodu, chudák ho měla dost šílený, takže mě do budoucna (neplánuji děti opravdu, zatím :D) docela vyděsila. :D
Cesta domů opět na kole, pak na kole za přítelem, do café baru, opět pokažení zdravého dne cidery a potom na kolech spolu k nám.

Moje oblíbená ovesná s vínem a dnes poprvé s jahodovým proteinem :)

Ráno přítel klasicky spal zase do devíti, já vzhůru už od sedmi - takže vaření kaše, snídání (poslední dobou snídám hrozně dlouho, třeba i hodinu :D) ranní rozcvička a když se přítel vzbudil, koukání na TBBT, které jsem dřív nemusela, ale začalo mě hrozně bavit v Egyptě, kde jsme na něj začali koukat z dlouhé chvíle.
U oběda zase naše poslední dobou častá hádka - přítel ani nesnídá (no dobře, dneska měl jeden kus bábovky, abych mu nekřivdila, ale jindy opravdu nejí) nesvačí a pak si k obědu dá tři knedlíky a jednu sběračku guláše. Já normálně snídám, svačím a k obědu jsem měla 6 knedlíků (bramborových) a 200g špenátu. Takže já vždycky začnu o tom, že ho fakt nechápu, proč nejí, a že je anorektička, a on do mě zase jede, že žeru pořád a že se přežírám. (hlavněže jsem každý den pod DDD a ne a ne se dostat na něj a už vůbec ne nad něj. :D) Ale je to jedna z mála našich hádek, takže se to dá přežít. I když mě to místy štve.
Pak jsem se už těšila, až ho vypakuju, protože mi narušoval můj denní režim cvičení. A když jsem mu to řekla, tak mi samozřejmě zalehl postel a že neodejde na truc. :D Tak jsem si zapla ntb, našla si mezitím, co budu cvičit, jeho to přestalo bavit a odešel. :D A teď mi má zařídit brigádu u majitele kavárny, kterému dělá web, ale kašle na mě. :D Jsme na sebe milí, ale jinak už by mě to asi ani nebavilo. :D
Takže mám odcvičenou Jill, břicho a první půlku rukou, a cca za hodinu to vidím na tabatu a pak klasika nohy, zadek a znovu ruce.
Jo, ještě jsem dneska zkoušela jógu - kdybych nebyla neohrabaná jako slon a neschopná koordinace pohybů různými částmi těla, tak by mi to možná i šlo. :D Protažená jsem na to dost, ale to je tak jediné. Takže "naučit se jógu" vyškrtávám ze svého wishlistu, protože to prostě nejde. :D

Jinak do sebe teď cpu bílkoviny jak divá tak doufám, že se svalům konečně začne vylézat.
V pondělí mi přijdou noví, kvalitnější proteinci, tak ti snad také pomůžou.

Jinak, jestli na vás většina workoutů na břicho moc nezabírá, dejte si od Cassey TOHLE, strašná zabijárna, myslela jsem, že mi to břicho upadne. :D

Jídelníček:
Sn: ovesná kaše s vínem a jahodovým proteinem
krajíc žitného chleba s Gervais lightlife
Sv: nektarinka
čokoládový termix
Ob: špenát s bramborovým knedlíkem
Sv: Activia 0% tuku
14 piškotů
Scitec Soy pro čoko protein
Ve: Scitec Soy pro vanilkový protein
2x vejce na tvrdo
Ve2: červená paprika
bílá kedlubna
Pití: voda se šťávou z půlky citrónu
3l vody
zelený čaj
kopřivový čaj
Pohyb:
Dopol:
Jillian Michaels - Body Revolution Workout 12
XHIT - Rapid Abs Workout
XHIT - The 7 Best Ab Exercises
Blogilates - 4 Minutes to Flat Abs & Toned Thighs
XHIT - 9 Exercises For Toned Arms
The Yoga Solution With Tara Stiles - Yoga Warm-Up
The Yoga Solution With Tara Stiles - Basic Moves For Strength
The Yoga Solution With Tara Stiles - Total Body Holiday Yoga Workout
The Yoga Solution With Tara Stiles - Cool Down Routine
Odpol: Tabata (16 min)
XHIT - Victoria's Secret Angel Butt Workout
Blogilates - Bubble Butt (Clenching my Booty) Workout
XHIT - Thigh Exercises For Losing Fat
Blogilates - Cocktail Dress Series - Toned Arms & Sculpted Back

6.8.2014

6. srpna 2014 v 18:58 | Andie
Nerada kradu obrázky z netu, poslední dobou ale musím, protože tohle je prostě ultravýstižný :D

Čauky,
mám na vás takový zvláštní dotaz? Jak jíte meloun? :D Jíte i pecky, vyplivujete je nebo je před vložením do úst z melounu "vypitváte" aby se vám vůbec do pusy nedostaly? Já totiž praktikuju to poslední a všichni mě nazývají podivínem, protože je to prý hrozně pracné, zdlouhavé a zbytečné. Tak se asi potřebuju ujistit, že někde je nějaký podobný šílenec. :D

Poslední dobou se mi šíleně mění chutě. Dřív jsem zbožňovala cottage, dnes jsem ho nemohla dojíst, včera mi bylo špatně z kuřete, nechutnají mi hranolky, které jsem dřív milovala .. doufám, že je to tím, že jsem překopala jídelníček, ne něčím, co by obsahovalo vyvíjející se plod v mém těle. :D
Ale asi to bude změnou jídelníčku, poslední dny s mamkou vaříme samé věci, které jsme dřív nejedly - cuketu, kuskus, cizrnu, víc ryb, dělám si vlastní ovesnou .. ale čekala bych, že mi spíš bude špatně z toho, než z jídel, na která jsem "zvyklá". :D

Včerejší a dnešní oběd, cizrna po Italsku :) Recept coming soon

Na můj předevčírem objednaný protein se těším jako malé dítě a pořád ještě nedorazil. Nenávidím zpožděné platby bank mezi sebou.

Jinak včera jsem plánovala být celý den doma, cvičit, koukat se na TVD a učit se svaly, ale opět mi plány "překazil" přítel (jsem za to ráda ale:)) a vyrazili jsme na Kunětickou horu na kolech (já na skládačce, abych byla přesná - je to hrozná makačka, na rovině šlapat jako fretka a do kopce to pro změnu skoro nejde :D) na pivo (resp. přítul na pivo, já na vodu) a pak jsme se ještě dohodli, že pojedeme na véču. Tak jsme jeli na opačný konec našeho města. Já si dala kuřecí salát, přítel vepřovou panenku. Obojí výborné. :)
Doma jsem se bála seřvání za to, že nemám na kole takový gelový "přehoz přes sedlo" - někdo mi ho ukradl, když jsem měla kolo zamčené u hospody. Máma si toho díkybohu ale nevšimla, takže jsem byla ušetřena. :D
S přítelem se teď vidíme dost často, to bude zase šok, až se budeme ve školním roce vídat jednou týdně. :(
Jinak včerejší pohyb tedy dopoledne cvičení (Jill + půlhodinka XHIT), cca hoďka a půl na kole a večer asi dvacetiminutové cvičení na zadek a pak na ruce.

Nejlepší dopolední snack :) (a ulovila jsem i kus skoro bez pecek :D)

Dneska jsem si splnila své včerejší plány, tzn. celý den doma, klasicky dvoufázové cvičení, dva díly TVD (už jsem skoro u konce - podruhé, takže pak se konečně vrhnu na TO) a pak jsem si stáhla film Fair Play, na který jsem chtěla kouknout už hrozně dlouho. Úžasný, doporučuju. :)
Taky jsem se zamilovala do písniček od Rihanny, dřív jsem jí moc neposlouchala, dnes jsem jí nastahovala a jedu její písničky pořád dokola.
Večer mám jít s M. do letňáku na jakousi animovanou pohádku, ale vypadá to, že bude pršet, takže to zase určitě zruší. Beztak bych se bála jít o půlnoci sama domů. :D
Na zítřek mám k obědu cuketu zapečenou se sýrem a rajčaty, už se nemůžu dočkat, vypadá to výborně. Pokud se to povedlo, hodím sem recept taktéž.

Jídelníček:
Sn: ovesná kaše s banánem a čoko proteinem
krajíc žitného chleba s Gervais lightlife
Sv: vodní meloun
jablko
Ob: cizrna po Italsku
Sv: vanilkový termix
Scitec Soy pro jahodový protein
Ve: cottage se skořicí
Ve2: červená paprika
bílá kedlubna
Pití: voda se šťávou z půlky citrónu
2,l vody
zelený čaj
kopřivový čaj
Pohyb:
Dopol:
Jillian Michaels - Body Revolution Workout 10
16 minut posilování břicha
Blogilates - Flat Belly Fat Burner
Blogilates - Applause Arms Workout
Fitness Blender - Quick Cool Down Stretching Workout Routine - Cool Down Workout
Odpol: Blogilates - Sexy Sculpted Legs Workout
Blogilates - The Bold & The Bootiful Workout
BeFit (Cassey Ho) - Bikini Body Pilates: Lean Legs Workout
Blogilates - Drive By Inner Thighs Challenge
Blogilates - Victoria Secret Angel Arm Slimming Workout
Jillian Michaels - Banish Fat Boost Metabolism Cool Down Stretch

4.8.2014

4. srpna 2014 v 19:20 | Andie
Už máme s mamčou doma takový "healthy fitness corner" :D

Zdravíčko,
včerejší plány napsat mi byly opět překazeny neplánovanou akcí, ale o tom níže. :)

Včerejší den jsem skoro celý strávila opět focením knih, gumováním učebnic a nahráváním a upravováním jejich fotek, aby jsme je mohly hodit na to aukro. K tomu ale ještě pořád nedošlo. :D Kromě toho zase klasické cvičení Jillian + workoutů z XHITu a Blogilates.
Byla jsem domluvená s B., že spolu zajdeme do letňáku (dávali nějaké sci-fi, ale ani nám tak o film nešlo, spíš jsme chtěly pokecat :D). Původně měly jít i naše drahé polovičky, ale obě byly líné. Nakonec jsme do kina nešly ani my, protože bylo z důvodů špatného počasí zrušeno. Nicméně, nejsme z cukru, takže jsme si místo toho vyjely i v dešti na kolo. Mezitím mi přítul ještě napsal, že jeho kamarád pořádá grilovačku, jestli půjdem. Nejdřív se mi nechtělo, pak jsem ale zase jako vždy obrátila a čtvrt hodiny před odjezdem na kolo se rozhodla, že tam pojedu. :D Takže jsem si rychle balila věci, hezky se oblékla, namalovala a učesala a vypadala na tom kole jako barbie (kor, když B. jela v cyklistických kalhotách, nedbalém drdolu a volném tričku - vedle ní já s vyfénovanými vlasy, krajkovým topem, uplými džíny a novými botami a kabelkou :D). Jely jsme se projet jen tak asi na hoďku a pak jsem hned vyrazila k tomu kamarádovi, protože to bylo cestou.
Hned jak jsem dojela, přítel mě uvítal klobásou. Ví, čím na mě. :D Původně jsem tam chtěla být jen chvíli, ale nakonec to bylo tak super (poznala jsem nové lidi, zpívali jsme si táborákové písničky atp.) že jsme tam byli skoro do půlnoci. :D

Moje první včerejší ovesná - až na nedostatečné oslazení byla fajn :)

Dneska den bez cvičení, takže jsem si to hezky užila a celé dopoledne se válela u přítele. Zase jsem to vykompenzovala tím, že jsem moc nejedla, jelikož k obědu byly vepřové špízy ještě k tomu s játry - nejím ani jedno. :D
Odpoledne jsem vyrazila ke koním, ač poprchávalo, těšila jsem se tam. Jezdila jsem na kobylce, na které se mi teď jezdí asi ze všech koní, které tam máme, nejlépe, takže super. Vtipné bylo, když trenérka pustila její hříbě k nám na jízdárnu, to tam lítalo a Bess (ta kobyla) se z toho mohla zbláznit radostí. :D Byl to náročný trénink, je to líná náladová ženská, ale nakonec jsem jí donutila ke spolupráci. Bolí mě z toho ale celé tělo, hlavně teda kyčle, protože je tlustá jako prase. :D
Z koní jsem musela jet na kole domů v dešti, ale ani mi to nevadilo, pustila jsem si Simple Plan a déšť jsem ani nevnímala.

Dnes jsem zjistila, že na Ronnie.cz mají super akci na protein, který jsem si vždy chtěla objednat, ale byl na mě moc drahý. Takže po dopsání článku a oběhnutí vašich blogů si letím objednat hned dva, dokonce k nim je jako dárek i shaker, který se mi opravdu bude hodit, protože míchání proteinu ve sklenici lžičkou je peklo a ani nevím, v čem bych ho jinak nosila do posilovny. :D

Nevím, jestli jsem divná, ale když poslední dobou vidím někoho, jak se cpe nějakou kalorickou bombou (šlehačkové dorty, Mekáč atp.) tak se mi z toho zvedá žaludek. :D

A teď ještě .. musím se vám pochlubit svým progresem na pro mě nejproblematičtější partii: zadku. Myslela jsem si, že ani kdybych dělala denně tisíc dřepů, zadek prostě mít nebudu (dřív jsem neměla fakt žádný, když jsem stála z boku, byla jsem rovná jako prkno - a to bohužel i na hrudníku, ale to odbočuju :D) .. a ono to jde! Sice pomalu, ale .. mám z toho hroznou radost :)) Doufám, že vás nikoho nepohorší fotka ve spodním prádle, ale nechce se mi to fotit znova .. i když by bylo dobré mít to obojí ve stejných plavkách, ale kašlu na to. :D


A ještě taková tématická, kterou jsem zrovna včera objevila na úžasné stránce na FB "Awkward gym moments" :D


Ještě bych vám chtěla moc poděkovat za všechny komentáře, pochvaly a dotazy, poslední dobou skoro nestíhám odpovídat (ale jsem za to samozřejmě ráda a snažím se odpovídat všem!)
Děkuji! :)

2.8.2014

2. srpna 2014 v 20:21 | Andie
Nákup rodinky fitness šílenců - samé zdravé věci :D

Čauky,
včera jsem se sice chystala napsat, ale bylo mi to překazeno tím, že jsem se nakonec neplánovaně vydala k příteli na grilovačku. Ale o tom později. :D

Včera ráno jsem měla nejprve jet s V. za "její" kobylkou Lindou, bohužel mi ještě nebylo úplně nejlépe, tak jsem radši ležela, abych mohla odpoledne k "našim" koním. Teda, ležela .. okolo jedenácté se mi udělalo už dobře, takže jsem si zacvičila a pak jsem se asi zbláznila nudou, po dlouhé době využila samospoušť (ano V., proto byla na tom foťáku zapnutá a proto ti nešla vypnout :D) a fotila se v různých "cvičících pózách". :D K obídku jsem si dala zbylé rizoto z předešlého dne, chvíli se učila latinské názvy svalů (jak na maturitu, tak na kurz, líbí se mi, jak to mám vše propojené :)) a vyrazila ke koním.

S Jimmoušem po tréninku .. vysmátá i po náročné práci :D

V buse jsem se sešla s V., která mě jela potrénovat. Teda, potrénovat .. trénovala "bohužel" M., kterou jsem musela poslouchat (sice je to má kamarádka, ale to trénování jí asi baví a užívá si ho :D), takže mi V. nemohla moc pomoct, každopádně snažila se i tak, za což jsem jí moc vděčná, protože už místy nevím, co s těmi koňmi dělat. Taky jsem původně měla jít na úplně jiného koně, než jsem šla, takže V. musela změnit všechny své rady, které si naplánovala cestou. Prostě smůla a trénink naprd. Stejně jako poslední dobou všechny .. koní se stejně budu muset pravděpodobně v září vzdát, byla to volba fitness kurz X koně, takže tam budu chodit jen pomáhat a trénovat děti a jezdit jen příležitostně.

Po koních a posezení s K. (s tou jsem šla ihned po koních jen na hoďku) jsem měla dvě možnosti - grilovačka u přítele (na kterou se mi nechtělo kvůli té mé nevolnosti, ale zase se mi to nechtělo příteli už po několikáté odřeknout) X oslava M. narozek v bytě jejího přítele který byl v posilce (a taky jí dělat bodyguarda, protože se tam sama bojí :D). Elegantně jsem to spojila a vytáhla M. k příteli na grilovačku. Označila bych přítele taky počátečním jménem, ale bylo by tady "přeemováno" (a teď myšleno písmeno em, ne emo jako styl :D). (a teď si připadám s těmi písmeny jako Andee :D). Ani jsem netušila, kdo u přítele bude, takže bylo překvápko, když tam byli samí kluci (spíš chlapi teda, věk 24 průměr :D) a spousta kamarádů, které jsem dlouho neviděla. Dali jsme si vodárnu (měla jsem jí asi po roce, banánovou příchuť, mmm), klobásy a chleba a cidery a frisca a fragolino (prasárna největší, fuj, styď se, Andie), s M. jsme tam pobyly do čtvrt na deset a pak vyrazily na bus, každá s klobásou a chlebem v ruce. Připadaly jsme si fakt šíleně, a lidi na nás taky odpovídajícím způsobem zírali. :D(díkybohu že jsem tam nezůstala, pak šli ještě do města a přítel prý dorazil domů za svítání).

Ochutnávka z mých pozérských samofoteček :D

Dnešní den byl ve znamení úklidu, mamka se rozhodla, že rozprodá snad půlku bytu, včetně mých věcí (ano, bylo to potřeba :D) takže jsem vytřídila víc než půlku mé knihovny a učebnic, fotila jsem je a gumovala celé odpoledne a zítra je plánuji naházet na aukro. Snad prodáme aspoň něco (a v týdnu nebo příští víkend přijde na řadu skříň s oblečením). Jinak nic zajímavého dneska, kromě ranního šíleného bolehlavu (nojo, víno po dlouhé době dělá dívy :D), výletu do Globusu pro superzdravý nákup a mého klasického dvoufázového cvičení.

Zítra bych měla jít s B., jejím M. a mým milovaným M. do letňáku, ale dávají sci-fi a přítel prostě na sci-fi asi nepůjde, takže buď ze mě bude křen, nebo nejdu zase nikam. :D

Dnešní výborný oběd

Jídelníček:
Sn: čokoládová ovesná kaše
krajíc žitného chleba s Gervais lightlife
Sv: vodní meloun
Scitec soy pro jahodový protein
Ob: filet z lososa
opečené brambory na bylinkách
Sv: Scitec soy pro čoko protein
jahodový termix
Ve: tvaroh se skořicí
Ve2: mrkev
červená paprika
Pití: voda se šťávou z půlky citrónu
2,5l vody
káva s mlékem
zelený čaj
kopřivový čaj
Pohyb:
Dopol:
Jillian Michaels - Body Revolution Workout 9
XHIT - 10 Minute Intense Lower Ab Workout
XHIT - How To Get Abs Like A Victoria's Secret Model
XHIT - 9 Exercises For Toned Arms
Fitness Blender - Quick Cool Down Stretching Workout Routine - Cool Down Workout
Odpol: Tabata (16 min)
XHIT - Rihanna Butt Workout
2x100 Inner Leg Lift (obě nohy)
Fitness Blender - Quick Yoga Cool Down and Stretch - Cool Down Stretches

31.7.2014

31. července 2014 v 16:49 | Andie
Předvčerejší výborná večeře - salát Manuela :)

Ahoj,
asi jsem nějaká prokletá, vždycky, když zapnu Evropu, hraje písnička "Nobody to love". :D (dnes už potřetí) Chtějí mi tím něco naznačit?

Jinak abych shrnula svůj život po návratu z Egypta, pořád ještě nejsem zvyklá na svou nepohodlnou tvrdou postel a bohužel asi ani na svojí klasickou stravu. Od včerejšího dne mě bolí snad celá trávící soustava, bublá mi v břiše tak, že by to přehlušilo snad i zvuk vrtačky, a dneska mě začíná bolet i hlava. Doufám, že mám ebolu (ta v Egyptě není, snad :D). Nicméně k doktorce se mi nechce, takže to nechám přes víkend ještě "uležet" a uvidím. Ale donutit se normálně jíst s takovýmhle stavem je něco. Dieta by mi asi nepomohla, včera večer jsem zkusila nejíst a trpěla jsem hlady, a když jsem jedla jen rohlíky a piškoty, bylo mi na nic stejně, jako teď. Takže pokračujem v normálním cvičícím a jedícím režimu a doufám, že se mnou tělo začne spolupracovat, protože potřebuju do října nahnat nějakou kondičku na ten kurz. Podle fotek tam chodí hodně holek, které vypadají, že nikdy nedržely činku ani neudělaly jediný sed-leh, ale já bych si asi připadala blbě, nemít vůbec žádné svaly a chtít dělat fitness trenéra. :D

Konečně jsem se odhodlala pořídit si dvoukilovky :)

Předevčírem jsem tedy najela na svůj normální domací dvoutréninkový režim, odpoledne si jela koupit do Globusu činky, které jsem si nakonec nekoupila, protože jedna stála stejně, jako dvě na netu. :D Ale díkybohu, že jsem v tom Globusu byla, protože mi zrovna zavolal táta, jestli nezajdeme oslavit jeho narozky. Tak jsem mu aspoň mohla koupit dárek.
A šli jsme teda na večeři a normálně jsem si dala salát (já, která sice doma jím zdravě, ale v restauracích nikdy neodolám nezdravým pokušením - jsem na sebe hrdá :))), který byl výborný. Popovídali jsme si s tátou o sportu a o sportovní výživě, jelikož sportovní nadšení až závislost mám po něm (on je na tom teda hůř, sportuje cca 4 hodiny denně :D).

Můj první letošní meloun

Včera mi už od rána bylo trošku divně, ale neřešila jsem to, protože mě to většinou hned přejde. Bohužel, s občasnými zlepšeními trpím doteď. :/
Ráno jsem v kuchyni objevila kafe s příchutí Hazelnut, a je to tak dobré, že jsem to povýšila na svou novou závislost. Bohužel, zlozvyku pití kafe jsem se před rokem a půl zbavila a teď jsem si ho v Egyptě zase vypěstovala.
Odpoledne jsem i přes zhoršující se nevolnost jela ke koním, kde jsem to nakonec v půlce tréninku vzdala, pomohla kámošce ještě obstarat zvířata a rychle letěla domů do postele. Pak se mi zase udělalo líp, tak jsem normálně cvičila, po cvičení mi bylo krásně, a pak, když jsem ležela, mi bylo zase na umření. Fakt nechápu, co je to za záhadnou nemoc. :D
Večer jsem se odhodlala překonat svůj zlozvyk hromadění nepotřebných věcí a vytřídit aspoň časopisy (nějak se začít musí). Takže jsem věnovala nějakým dětem od máminy kolegyně spoustu bravíček a podobných hovadin, plus se snažím prodat časopisy o koních. Doufám, že je někdo koupí, penízky by se hodily na časopisy o fitness.
Teď jenom taková vložka, když je řeč o těch časopisech, koupila jsem si poprvé časopis Fitness (naprosto úžasný, doporučuji) tak si ho čtu a najednou zjistím, že jeho vydavatelem je můj nevlastní strýc. (u kterého jsem i nedávno zjistila, že je majitelem posilovny, kterou jsem před dvěma lety navštěvovala). Náhodičky, svět je malý. :D Nicméně to, že má posilku, by se mohlo hodit, protože bych u něj teoreticky možná mohla mít pak nějakou trenérskou praxi. Ale to je daleká budoucnost.

Když si nemáte kam dát iPod, použijte přítelovu hlavu :D

Dneska "flákačka" doma, teda flákačka moc ne, cvičila jsem, uklízela jsem, ale nevytáhla jsem paty z domu.
Zítra mám jet s V. k ní na koně, pak ona se mnou na koně, pak mám jít s K. vybírat nějaké oblečení a pak ještě s M. oslavit její narozky. Zrovna mám toho nejvíc v plánu, když je mi na nic. Takže mi přijte zázračné uzdravení! :)

Ha, teď zrovna začala hrát na E2 Lorde - Team. Doteď jsem od ní v rádiu ani v televizi neslyšela jinou písničku než Royals. Pokrok, konečně! :)

A zase jednou zveřejním jídelníček, ať víte, jak to u mně poslední dobou vypadá:
Jídelníček:
Sn: jahodová ovesná kaše
krajíc žitného chleba s Gervais lightlife
Sv: banán
hroznové víno
Ob: rizoto s kuřecím masem, zeleninou a arašídy
Sv: Soy pro čoko protein
tvaroh s jogurtem a skořicí
Ve: bílá kedlubna
červená paprika
Pití: voda se šťávou z půlky citrónu
2l vody
zelený čaj
Pohyb:
Dopol:
Jillian Michaels - Body Revolution Workout 7
XHIT - Best Lower Ab Workout
XHIT - How To Get Abs Like A Victoria's Secret Model
Fitness Blender - Fast 5 Minute Cool Down And Stretching Workout For Busy People
Odpol: Tabata (16 min)
XHIT - Victoria's Secret Angel Butt Workout
Blogilates - Drive By Inner Thighs Challenge
Fitness Blender - Kelli's Quick Cool Down And Stretch - Feel Good Stretching Routine For Morning Or Night

Btw, kdyby se tu našel někdo, kdo má Instagram, podělte se, mám nedostatek lidí, které bych mohla sledovat :D

17.7. - 30.7.2014

30. července 2014 v 11:59 | Andie
Čauky,
tak mě máte zpět z Egypta a jdu se s vámi podělit o dojmy. Ještě než začnuo dovče, všichni určitě očekáváte radostnou zprávu, že jsem udělala zkoušky na řidičské oprávnění a je ze mě řidič. Bohužel, není tomu tak, jelikož jsem tele, nerozhlížím se okolo sebe a neumím vycouvat z parkovacího místa (resp. umím, ale trvá mi to tři minuty :D) .. takže si 15.8. dám opáčko, tentokrát už doufám úspěšné.

Popis dovolené rozdělím do tématických odstavců, ať se to lépe čte.


Cesta do Egypta
Ihned po nesložení řidičáku jsem doma rychle dobalila, dala si puding (který byl udělaný ze zkaženého prášku, což jsem zjistila až po jeho snězení, když mi po něm začalo být šoufl) a vyrazila na vlakové nádraží, odkud jsme s přítelem jeli do Prahy na letiště vlakem. Udělalo se mi z toho pudingu pekelně špatně a celou cestu vlakem jsem byla v křečích břicha, hrůza, díkybohu na letišti to přestalo. :D
Let tam byl docela šílený, turbulence už při vzletu, což je docela hrůza, vzlet je děsný sám o sobě, a ještě k tomu to natřásání celého letadla .. ale díkybohu jsme nespadli a hned brzy ráno přiletěli na letiště do Hurghady.
Pak nás čekala kodrcavá cesta busem po egyptských silnících, na kterých je snad každých 100m retardér (nechápu jejich účel) na hotel. Když jsme dorazili, hned si nás vzala na starost česká animátorka, která nás provedla po hotelu (což sice ani nebylo potřeba, jelikož jsem tam už byla, ale aspoň jsme se nenudili :D). Příšerně ten první den foukalo, báli jsme se, že to tak bude celý pobyt, ale díkybohu foukalo jen málokdy.


Ubytování
Klasický egyptský pokoj - dvě oddělené postele, ale jedna o velikosti mojí (mám postel pro 1,5 člověka :D) - tak jsme s přítelem klasicky přestavěli celý pokoj a srazili je k sobě (nevím, proč to děláme, když stejně spíme každý na své posteli úplně na kraji od sebe, ale to je fuk :D). Samozřejmě vlastní koupelna se sprchou a balkón s pěkným výhledem na bazén.
Měli jsme all inclusive, takže kromě toho, že jsme pořád mohli pít u bazénu i na pláži, jsme na pokoj každý den dostali dvě balené vody, jednu colu a sprite, kafe a čaj.
Jediný "problém" s ubytováním byl na začátku, kdy se někdo rozhodl, že se na náš účet "pobaví". Vždycky se na dveře zvenčí věší taková oboustranná cedulka, kde je na jedné straně napsáno "do not disturb" (nerušit, dáváte to tam, když nechcete, aby vám do pokoje lezl uklízeč) a z druhé strany "please make up my room" (což tam dáváte, když chcete uklidit - většinou, když jste někde venku). No, tak jsme si první noc hezky pověsili "do not disturb" a ráno se k nám i přesto v osm ráno dobýval uklízeč. Nějaký "vtipálek" nám to totiž otočil na tu druhou stranu. To by ještě ale nebylo tak hrozné, pak jsme šli k bazénu a dali jsme tam, že chceme uklidit, ale večer jsme přišli, cedulka otočená na "nerušit" a pokoj neuklizený, pití nedoplněné, takže jsme byli celý den na suchu. Great. Tak jsme tam pak tu ceduli raději nedávali vůbec. :D


Strava
Klasika all inclusive, aneb "žer kdekoliv a kdykoliv". Jídlo bylo k dispozici v podstatě celý den, ráno kontinentální snídaně, pak normální snídaně, pak snacky na barech (pečivo, buchty atd.), oběd, opět snacky na barech a zmrzlina a pak večeře a pozdní večeře.
Ke snídani jsem vždy jedla to samé - croissant, vařená vajíčka a lupínky. Na výběr byl ale nespočet pečiva, zeleniny, ovoce, jogurtů .. dokonce i palačinky a omelety. :)
Na snacky jsme většinou moc nechodili, protože jsme ani neměli hlad z toho vedra. Když už, tak jsem si dala cosi, co vypadalo a chutnalo jako česká bábovka. :D
K obědu byl vždycky obří výběr zeleniny, zákusků, dva druhy ovoce, a pak vždy nějaké kuře, ryba, rýže, hranolky, brambory, vařená zelenina. První dny jsem si to užívala, ale po půlce pobytu už mi to lezlo krkem - sice to vždy bylo nějak jinak ochucené, ale pořád to samé dokola.
Večeře byla vždy tématicky laděná do nějakého státu - např. thajská noc, egyptská noc, mexická noc .. většinou si člověk vybral, až na egyptskou noc, kde bylo všechno nechutné a skončila jsem o pečivu a zelenině. :D Plus jsem teda vždycky večer (shame on me, ale můžou za to oni, že dávají nejvíc sladkého večer) jedla smažené ovoce - byly třeba smažené banány, jablka, churritos ..
Čekala jsem, že po příjezdu ze mě bude stokilový sud, ale nepřibrala jsem skoro nic. Divné.


Zábava
Možností zábavy bylo díky animátorům hodně - aquaaerobik, stretching, volejbal, vodní pólo, stolní hry, večerní programy ..
Já jsem se původně dušovala, že budu chodit aspoň na ty sportovní věci, nakonec jsem nebyla ani jednou. (nějak mě to přestalo lákat, když jsem viděla tu skupinku převážně lidí 50+ :D). Chodili jsme občas pouze na večerní program, což byla třeba fakír show, břišní tance atd.
Jinak jsem chodila obden do posilovny, resp. do její aerobní části, na eliptický trenažer a pásy. Jednou jsem se šla podívat do té části s posilovacími stroji a raději rychle utekla (styď se, budoucí fitness trenére) - samé stroje na ruce a nabušení chlapi. :D


Moře, bazén
Jelikož jsou u toho hotelu udělané dvě umělé laguny a umělý ostrov, možností, kam můžete jít na pláž, je nepočítaně, takže se ani neunudíte tím samým místem pořád dokola. My jsme většinou střídali bazén a moře, každé odpoledne jsme chodili šnorchlovat, viděli jsme úžasné obří ryby, rejnoky .. prostě úžasný podmořský život. :)
Jednou jsme při šnorchlování doplavali až kamsi, odkuď se nedalo vylézt po žebříku, takže jsme museli lézt po kolenou po takových šutrech, a já jsem si sedřela do krve celou nohu. Bylo super s tím pak jít do toho slaného moře. :D
V bazénu už jsme poslední dny taky nevěděli, co by, tak jsme se tam s přítelem vzájemně nosili na ramenou. Všichni na nás koukali jako na magory. :D (ale nosit o 15kg těžšího chlapa je dobrá posilovna)


Cesta zpět
Cesta zpět už nebyla tak hezká, jako cesta tam.
Busem jsme z hotelu měli odjíždět ve 14.40, letět to mělo v 17.40.
Bohužel, bus se jim porouchal, takže pro nás přijeli po čtvrté, na letišti jsme byli v 16.40 a tam jsme zjistili, že odlet posunuli ještě dřív, na 17.10. :D Díkybohu bez nás odletět nemohli, takže se stejně nestíhalo a letěli jsme až v 17.38. Ale byl to dobrý stres. A nestihla jsem si na letišti koupit náušnice, jak jsem plánovala. :(
V letadle nás obsluhoval stevard, který vypadal úplně přesně, jako Marshall z HIMYM. Chudák. :D

Domů jsem se nejvíc těšila na svojí postel a na sprchu (protože v Egyptě máte opačný problém, než u nás - neteče studená voda :D a navíc jí teče málo). Z postele jsem nakonec byla spíš zklamaná, egyptská byla pohodlnější. :(

A nakonec ještě pár fotek, protože ty řeknou víc, než tisíc slov. :)

Hold the sun

Výhled z našeho balkóna .. a pózující číšník :D

U hotelu byla záchranná stanice pro kočky, kde měli takovéhle roztomilé miciny :)

Jednou jsme si přivstali (vstali jsme o půl 4) a šli mrknout na východ slunce

Sunsetová holubička

Provaz na kraji ostrova, měla jsem co dělat, abych nespadla dolů na korál mezi rybičky :D

Za tuhle fotku by mě přítel asi zabil, ale musím se vám zeptat - připadá vam jako Lionel Messi? Mě teda ne, ale egypťané mu říkali, že je to celý on :D

"Zpívající" velbloud :D

Výtvor uklízeče z ručníků a mých brýlí :D


A společně s odlétajícím rackem "odlétám" i já, vaše blogy se pokusím oběhnout v průběhu dneška a zítřka a další události z mého života napíšu zase zítra - tenhle článek je už asi i takhle dost dlouhý. :D

Užívejte prázdniny!

 
 

Reklama